Hakkımızda

Merhaba;
“Çocuk dikkat ister.” dedik ve çocuğun bulunduğu her ortamın dikkate değer olduğu bilinciyle sıvadık kolları , geleceği okuyabilecek nesiller yetiştirmenin sevdasıyla çıktık bu yola...


Bu sevda ile başlayan yayın serüvenimizde, siz değerli okurlarımıza en iyileri ulaştırabilmek için geceyi gündüze bağlayan gayretli çalışmalar ve ciddi emekler sarf edildi.


Geleceğe dair umut olan çocuklarımızın hayallerinden aldıkları ilhamla başarıya; farklılıkları algılayıp, duyarlı düşünebilme kabiliyetine ulaşabilmeleri hedeflendi.


Bu hedefe ulaşırken MEB müfredatı kazanımları gözününde bulundurulup bir taraftan da evrensel değerlere yer verildi.

Çocuklarımıza bilimsel, nitelikli, ilkeli ve kaliteli eğitim materyallerini ulaştırabilmek için yaş seviyelerine uygun konular tecrübeli yazarlar tarafından kaleme alındı. Gökkuşağından damıttığımız renkler yetenekli ressamlar tarafından işlendi. Uzman pedagoglarca çocuk gelişimine uygunluğu kontrol edildi.


Bütün bu hayaller, heyecanlar ve çalışmalar kitap baskıdan geldiğinde; yeni doğmuş bir bebeği kucağınıza aldığınızdaki tarifsiz mutluluğu yaşatır. Hele bir de bu kitapların geleceğin umutları çocuklarımız tarafından okunduğunu bilmek yeni eserler hazırlamak için teşvik olur.


DÇY Dikkat Çocuk Ailesi olarak bu duygularla okurlarımıza okul öncesi eğitimi ve çocuk edebiyatı alanında daha güzel, verimli eserler hazırlamak için çaba gösteriyoruz.


Kitap okumayı seven, okuduğunu anlayan, anladığını hayatında uygulayan, teknolojiyi ve modern gelişmeleri yakından takip ederken kültürel mirasımıza sahip çıkan, farklılıklara saygı duyan, duyarlı bireyler için biz varız.


Merak ve hayret duygusu taşıyan herkese iyi okumalar...